Košarka

25.01.2020 | 21.40 > 21:41

Novi bolan poraz Potrčetrteka za skor 0-14

KK Rogaška

Košarkaši Potčetrteka doživeli su novi poraz u jedinom meču odigranom u slovenačkom košarkaškom šampionatu u subotu.

Košarka

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarka

Na svom terenu Potrčetrtek je doživeo 14. poraz u isto toliko odigranih utakmica ove sezone. Ovoga puta bolja je od njih bila Rogaška koja je slavila 87:56. Za Rogašku je ovo deveta pobeda u sezoni, a treća vezana.

Domaćin je držao priključak u prvom poluvremenu. Sa sedam poena zaostatka nakon prve deonice smanio je na pet na poluvremenu, a onda se desio kolaps. Samo četiri poena ubacili su igrači Potrčetrteka u trećoj deonici i tu je bio kraj meča.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Urban Durnik sa 16 poena, Miha Fon sa poenom manje i Tadej Ferme i Jan Dornik sa po 13 poena.

U poraženoj ekipi najbolji učinak imali su Nejc Strand koji je postigao 17 poena i Mario Špaleta koji je dao deset.