U petak je na programu bio jedan meč košarkaškog šampionata Slovenije a košarkaši Laškog bili su bolji od Domžala.

Košarka

Jason O'Brien/Getty Images

Košarkaši Laškog savladali su na svom parketu Domžale rezultatom 90:84.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinu koji je na odmor odneo osam poena prednosti. Domžale su odigrale odličnu treću deonicu koju su dobili rezultatom 35:19 pa su oni bili na +8 pred odlučujućih deset minuta. Čini se ipak da su gosti svoj maksimum dali upravo u trećoj četvrtini jer su sve pokvarili u odlučujućem delu mača kada su postigli samo 11 poena i na kraju doživeli poraz.

Laško su predvodili Matic Grušovnik sa 20 i Dragan Bjeletić sa 18 poena.

U poraženom timu najbolji su bili Blaž Mahkovic sa 20 i Jure Pelko sa 14 poena.

Krka i dalje neporažena

U nedelju je odigran jedan meč 3. kola elitne slovenačke lige. Krka je na svom terenu pobedila ekipu Podčetrteka 84:75.

Đapa osvojio Triglav

U okviru šestog kola elitne slovenačke lige u subotu su na programu bile samo dve utakmice, Triglav - Tajfun Šenčur 62:80 i Hopsi Polzela - Rogaška 96:93.

Mladost iz Zemuna dobila triler protiv Heliosa

Košarkaši Mladosti iz Zemuna uspeli su posle velike borbe i neizvesne završnice da pobede Helios iz Domžala na startu ABA 2 lige sa 80:77, iako su u drugoj deonici imali deficit od 16 poena.

Krka eksirala Laško, +54 u Novom Mestu

Košarkaši Krke sačuvali su maksimalan učinak u šampionatu Slovenije, pošto su u Novom Mestu ubedljivo savladali Laško 111:54.