U petak je na programu bio jedan meč košarkaškog šampionata Slovenije a košarkaši Laškog bili su bolji od Domžala.

Košarka

Jason O'Brien/Getty Images

Košarkaši Laškog savladali su na svom parketu Domžale rezultatom 90:84.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinu koji je na odmor odneo osam poena prednosti. Domžale su odigrale odličnu treću deonicu koju su dobili rezultatom 35:19 pa su oni bili na +8 pred odlučujućih deset minuta. Čini se ipak da su gosti svoj maksimum dali upravo u trećoj četvrtini jer su sve pokvarili u odlučujućem delu mača kada su postigli samo 11 poena i na kraju doživeli poraz.

Laško su predvodili Matic Grušovnik sa 20 i Dragan Bjeletić sa 18 poena.

U poraženom timu najbolji su bili Blaž Mahkovic sa 20 i Jure Pelko sa 14 poena.