Getty Image/ Pool

Košarka

24.10.2020 | 21.59

Đapa vodio Tajfun do pobede

U subotu je odigrana samo jedna utakmica 5. kola slovenačke elitne košarkaške lige. Sastali su se Tajfun Šentjur i Šenčur, a slavila je domaća ekipa 82:70.

Dalibor Đapa

Krka/Dargo Perko/kosarka.si

U prvom poluvremenu viđene su dve različite četvrtine, najpre je dominirao domaći tim, a u drugoj deonici su gosti preuzeli inicijativu. U nastavku susreta vođena je ravnopravna borba, da bi u četvrtom periodu domaćin odigrao u skladu sa imenom, furiozno kao tajfun.

U pobedničkoj ekipi istakao se trio Đapa, Špan, Samac. Đapa je postigao je 17 poena, uz 9 skokova, 3 asistencije i šut za tri poena 6-4. Domagoj Samac je ostvario dabl-dabl učinak, ubacio 15 koševa, uz 10 skokova i 3 asistencije, a za dva poena je šutirao 6-6, dok je Jure Špan uknjižio 16 poena i 8 asistencija.

Lider na tabeli je Rogaška sa skorom 4-3, drugi je Tajfun Šentjur sa 2-3, dok Helios ima učinak 3-1, ali bolju koš razliku od Šenčura sa 2-3…