Patrick Smith/Getty Images

Košarka

22.11.2020 | 20.53

Krka i dalje neporažena

U nedelju je odigran jedan meč 3. kola elitne slovenačke lige. Krka je na svom terenu pobedila ekipu Podčetrteka 84:75.

Rok Stipčević

Roberto Serra/Iguana Press/Getty Images

Domaći su bolje otvorili meč i već u prvoj četvrtini održavali desetak poena prednosti. Sličan odnos snaga je potrajao do kraja poluvremena, a u nastavku je Krka postepeno povećavala vođstvo (62:45, 27. minut). Ni u poslednjem periodu gosti nisu uspeli da zaprete raspoloženom rivalu i domaćin je rutinski trijumfovao.

U ekipi Krke najbolji je bio Rok Stipčević sa 18 poena, 3 skoka i 6 asistencija, dok su se u Podčetrteku istakli Sandi Čebular sa 20 koševa, 8 skokova i 7 asistencija i Simo Atanacković sa 18 koševa, 9 skokova i 3 asistencije.

Na tabeli vodi neporažena Krka 7-0, zatim slede: Rogaška 5-3, Tajfun Šentjur 4-5, Šenčur i Primorska 4-3, Hopsi Polzela 2-6, Laško 2-5, Helios Domžale 3-1, Triglav 0-6.