Endesa: Valensija ne da prvo mesto, Barsa ubedljiva

Španija 29. apr 201720:50 > 21:07
Getty Image /Dino Panato

Košarkaši Valensije savladali su na svom parketu Obradoiro 85:74 u 31. kolu španske lige Endesa. U drugom meču Barselona na gostovanju u Betisu slavila rezultatom 89:72.

Finalista ovogodišnjeg Evrokupa je od sredine prve deonice došao u vođstvo i prednost je čuvao do kraja meča.

Prvu dvocifrenu prednost Valensija je stekla početkom druge četvrtine 24:14 a ona je u jednom trenutku iznosila i velikih 17 poena prednosti, koliko je bilo sredinom treće deonice (58:41).

Od tog trenutka pitanje pobednika je bilo rešeno i sve što je Obradoiro uspeo do kraja meča da uradi je da ublaži poraz.

Najbolji u redovima Valensije bio je sjajni crnogorski centar Bojan Dubljević koji je upisao 26 poena osam skokova i četiri asistencije za ukupan indeks korisnosti 38.

U redovima poraženih Majki Mekonel je zabeležio 13 poena i sedam asistencija.

Valensija sada ima 22 pobede i sedam porazai nalazi se na prvom mestu,  dok je Obradoiro 15. sa 9-20.

U utakmici između Barselone i Betisa pitanje pobednika bilo je rešeno u drugoj četvrtini koju Barsa dobija rezultatom 26:16 i odlazi na dvocifrenu prednost pred drugih 20 minuta.

Do kraja meča ekipa Jorgosa Barcokasa uspela je smirenom igrom da održi prednost i upiše novi trijumf.

Najefikasniji u Barseloni bio je Markus Erikson sa 18 poena, a 13 je dodao Aleksandar Vezenkov.

U Real Betisu srpski plejmejker Nikola Radičević dao je deset poena a najefikasniji bio je Troj de Vris sa 18.

Posle ove pobede Barselona je na četvrtoj pozciji sa skorom 20-9 dok je Betis u zoni ispadanja, na 16. mestu sa osam pobeda i 21 porazom.