Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

06.10.2018 | 23.52 > 23:53

Tenerife ubedljive, poraz Jaramazovog Burgosa

Košarkaši Tenerifa pobedili su Obradoiro kod kuće sa 78:52 u meču 3. kola španske ENDESA lige.

košarkaška lopta, košarka, lopta, Molten

Christian Petersen, Getty Images Sport

Domaći tim je kontrolisao igru tokom svih 30 minuta igre, a ključni momenti viđensi su na kraju druge i početkom treće četvrtine, kad je serijom 14:0 otišao na plus 16 (39:23). U nastavku je dobrom igrom dodatno uvećao prednost i na kraju ubedljivo slavio.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mekfaden sa 25 poena, Ajverson je imao 12 poena i devet skokova, a isti broj poena ubacio je Beiran.

Za Obradoiro, Simons je bio jedini dvocifreni sa 12.

Tenerife sada imaju skor 2-1 i peti su na tabeli, a jednak odnos pobeda i poraza ima i Obradoiro, koji je sedmi.

U drugom meču dana, Saragosa je savladala San Pablo Burgos na gostovanju 93:78, zahvaljujujući dobroj igri u drugoj deonici.

Najzapaženiji kod gostiju bili su Okoje i Hustis sa po 14 poena. Kod Burgosa, Vlatko Čančar je imao 16 poena, dok je Kravtsov ubacio 13. Ognjen Jaramaz je za 15 minuta ubacio sedam poena.

Saragosa sada ima 2-1, dok je San Pablo na 1-2.