Španija 7. okt 201821:58 > 22:05
Košarkaški savez Srbije

Košarkaši Real Madrida i Barselone nisu blistali u 3. kolu španske Endesa lige, ali su i dalje jedini timovi sa maksimalnim učinkom.

Turkish Airlines EuroLeague

Aktuelni prvak Evrope i Španije je u derbiju savladao Unikahu na svom terenu sa 89:82, Katalonci su u Blaugrani bili bolji od Andore sa 67:63, dok je Valensija u poslednjoj utakmici popodnevnog programa slavila u Mursiji sa 81:68.

Madriđani su odlično odigrali veći deo prvog poluvremena i u finišu su imali 15 poena viška (46:31), međutim, gosti iz Malage se nisu predavali i na dva i po minuta pre kraja preokrenuli su na 81:77. Ipak, Tavares sa četiri i Kampaco sa dva penala su vratili prednost „kraljevskom klubu“, a sve dileme otklonio je Serhio Ljulj trojkom pola minuta pre kraja meča – 87:82.

Tavares je bio najefikasniji sa 14 poena, uz 11 skokova, Kampaco je upisao 13, a Rendolf, Rejes i Kerol po 10. Srpski centar Ognjen Kuzmić je za 6 minuta postigao 2 poena (1/1 za dva).

U poraženoj ekipi Dragan Milosavljević je bio najbolji sa 15 poena (6/8 za dva, 0/2 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz 2 skoka i asistenciju za 24 minuta, dok je MAtijas Lesor zabeležio 5 poena i 9 skokova.

Barselona je oscilirala protiv Mursije i malo je nedostajalo da prokocka 11 poena viška iz treće četvrtine. Gosti su na nešto manje od dva minuta pre kraja izjednačili na 61:61, a trojka Krisa Singltona trasirala je put do pobede timu Svetsilava Pešića.

Singlton ej bio najefikasniji sa 16 poena, a Ante Tomić i Pau Ribas su upisali po 11. Šejn Vašington je postigao 14, a bivši plejmejker Crvene zvezde Dilan Enis poena manje za Andoru. Oliver Stević je upisao samo poen sa 3 minuta na terenu.

Valensija, protivnik Partizana u Evrokupu, je na krilima Vila Tomasa (25 poena) i Bojana Dubljevića (15 poena, 6 skokova) pobedila u Mursiji.

U subotu je ekipa Tenerifa bila bolja od Obradoira Ognjena Jaramaza.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske Endesa lige.