Realu derbi za drugo mesto, Todorović vodio Huventud

Španija 10. feb 201921:36 > 21:39
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida pobedili su Baskoniju na svom parketu rezultatom 82:76 u 20. kolu Endesa lige.

Madriđani su se tim trijumfom usamili na drugom mestu na tabeli sa 15-5, a Baskonija je sad treća sa 14-6.

Gosti su tokom prvog poluvremena bili bolji rival, pred kraj prve deonice imali +6 (19:13), na startu druge i osam poena viška, da bi Madriđani uspeli da poravnaju do poluvremena – 37:37.

U trećem kvartalu viđena je rezultatska klackalica, da bi Kraljevski klub meč prelomio u uvodnim minutama poslednjeg perioda. Tad je čvrstom igrom na obe strane parketa otišao na +12 (69:57) i praktično već tad rešili pitanje pobednika.

Šampiona Evrope je do pobede vodio Entoni Rendolf sa 18 poena, dok je 10 ubacio Džejsi Kerol.

Kod Baskonije je 12 poena imao Poarje, a po 11 su dodali Vildoza, Džening i Šilds.

U ostalim mečevima, Estudijantes je savladao Andoru 91:90, Breogan je bio bolji od Mursije 77:73, a Gipuzkoa od Gran Kanarije 85:73.

Duel Huventuda i Saragose pripao je domaćima 88:73, uz 19 poena i 9 skokova crnogorskog centra Marka Todorovića.