Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

17.03.2019 | 00.13 > 00:14

Unikaha pala na Kanarima, dabl-dabl Huskića

Košarkaši Gran Kanarije pobedili su Unikahu na svom terenu u 23. kolu španske ENDESA lige rezultatom 85:76.

Košarka

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarka

Granki je to drugi uzastopni trijumf u domaćem šampionatu i sad je 14. na tabeli sa 8-15. Unikaha je šesta sa 14-9.

Duel na Kanarima praktično je rešen u prvom poluvremenu, kad su domaći boljom igrom stekli +13 pred odlazak na veliki odmor.

Unikaha je u nastavku nekoliko puta uspevala da se približi, u jednom momentu i na samo 3 poena zaostatka, ali je Gran Kanarija uspela da odbije svaki napad i slavi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Erikson sa 26 poena, dok je Strouberi ubacio 15. Kod tima iz Malage, Vilčer je upisao 17 poena. Dragan Milosavljević je za goste ubacio osam poena.

San Pablo Burgos je kao domaćin savladao Morabank Andoru 66:62, zahvaljujući odličnoj partiji Gorana Huskića. Srpski košarkaš je ostvario dabl-dabl učinak sa 18 poena i 11 skokova.

Burgos je 11. na tabeli sa 10-13, a Andora 10. sa 11-12.

U ostalim mečevima, Gipuskoa - Breogan 100:65, Fuenlabrada - Valensija 94:89, Obradoiro - Huventud 77:84.