Pobede Barse i Reala, Saragosa iznenadila Unikahu

Španija 31. mar 201918:52 > 21:34
Alexander Hassenstein, Getty Images

Fantastičnom serijom u poslednjoj četvrtini Saragosa je došla do pobede nad Unikahom od 72:70 u 25. kolu Endese.

Velika borba vodila se u Saragosi, iako su gosti preuzeli primat od druge četvrtine. Pred poslednju deonicu Unikaha je je vodila sa 61:52, ali je u poslednjih deset minuta ubacila samo devet poena.

Postepeno su smanjivali zaostatak domaći, da bi u poslednjim sekundama Seibutis pogodio sa veliki preokret.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stan Okojo sa 30 poena, 6 skokova i dve asistenciji. Nemanja Radović ubacio je 11 poena, dok je pomenuti Seibutis dodao devet.

U ekipi Unikahe Danilej Dijez je ubacio 11, dok je Dragan Milosavljević stao na devet.

Bila je to druga pobeda u nizu Saragose koja je deveta na tabeli sa 26 poena. S druge strane, Unikaha je četvrta sa 30.

Barselona je ostvarila četvrtu pobedu zaredom, pošto je bila ubedljiva protiv Manrese sa 107:71. Ekipa Svetislava Pešića bila je sigurnija u svakom segmentu igre, što je na kraju pokazao i rezultat.

Do pobede su Barsu predvodili Singlton i Kjurik sa po 15 poena, Blažič je dao 8, a Tomić 4.

Madridski Real je u gostima bio bolji od Tenerifa 91:82. U 19. trijumfu aktuelnog prvaka Evrope Ljulj je postigao 16 poena, uz 5 asistencija, Fernandez je dodao 15, a Tompkins 14. Srpski centar Ognjen Kuzmić nije bio u ekipi. U domaćem timu Abromaitis je bio najefikasniji sa 19 poena.

Baskonija je deklasirala Estudijantes u 104:67 uz 15 poena Džonsa i 14 Uertasa, a Vitington je predvodio goste iz Madrida sa 16 poena.

Katalonski tim je vodeći u Endesi sa 42 boda, Real je drugi sa 38, a Baskonija treća sa 36.