Gotova sezona za Gagija, Valensija u polufinalu

Španija 4. jun 201923:22 > 23:31
sport klub

Ekipa Valensije savladala je Unikahu u španskom košarkaškom plej-ofu rezultatom 79:76. Tim Bojana Dubljevića tako je slavio 2:1 u seriji i Valensija će sada igrati sa Realom u polufinalu.

Unikaha je očajno otvorila utakmicu u Valensiji jer je posle samo nekoliko minuta igre bilo čak 20:6 za „taronhase“. Gosti iz Malage jesu počeli drugu deonicu serijom 7:0 ali je Valensija ipak zadržala dvocifreni plus na velikom odmoru, bilo je 42:31. Krajem treće četvrtine je Unikaha uspela da se primakne na dva poseda minusa, a čak su i poveli početkom poslednjeg perioda kada je trojku ubacio Poljak Adam Vačinski.

Serijom 15:3 u kojoj Unikaha nije imala pogotke iz igre Valensija je maltene obezbedila trijumf na minut i po do kraja. Tada je bilo 75:64.

Majk Tobi je bio najefikasniji kod Valensije sa 17 poena, Dubljević je imao svega tri poena i šest skokova, dok je kod Unikahe Georgi Šermadini ubacio 14 poena. Dragan Milosavljević je imao osam poena.

U polufinalu Valensija igra protiv Reala, dok drugi par čine Barselona i Saragosa koja je iznenađujuće izbacila Baskoniju u dve pobede