Turkish Airlines EuroLeague

Košarka

17.06.2019 | 23.41 > 23:45

Pešić nokautiran! Barsa ispustila +8, Kerol za 2-0!

Košarkaši Real Madrida u neverovatnoj utakmici pobedili su Barselonu 81:80 i u finalnoj seriji ACB lige poveli sa 2-0. Kraljevski klub još trijumf deli do odbrane titule.

Gosti iz Katalonije su minut i 28 sekundi pre kraja meča u prestonici Španije imali ogromnih 8 poena prednosti (76:68), ali su u preostalom delu utakmice sve upropastili.

Junak pobede ekipe Pabla Lasa bio je Džejsi Kerol koji je dve sekunde pre kraja postigao trojku, kojoj je prethodio promašaj Serhija Ljulja sa penala (1/2) i skok u napadu Rudija Fernandeza.

Katalonci su sve vreme bilo mnogo bolji rival, a Madriđani su izuzetv konačnog rezultata samo još jednom imali prednost i to u drugoj četvrtini 29:27.

Tim Svetislava Pešića je maksimalnih +12 imao sredinom trećeg perioda, međutim, neverovatan pad u finišu meča skupo ih je koštao.

Kerol je bio najefikasniji sa 25 poena (5/7 za tri), Ljulj je dodao 13, uz 5 asistencija, a Valter Tavares 11. U poraženoj ekipi Tomas Ertel je blistao sa 30 poena, a po 12 su dodali Viktor Klaver i Pjer Oriola.

Barselona titulu čeka od 2014. godine, a treća utakmica je 19. juna u Blaugrani.