Odlični Kravić malo za Real, treći poraz Džikića

Real Madrid BC

Košarkaši Real Madrida i posle petog kola jedina su neporažena ekipa u španskoj Endesa ligi.

Dejan Kravić

fiba.basketball

Kraljevski klub je slavio na gostovanju Obradoiru 83:76, a meč je prelomljen u poslednjim minutama serijom 13:3.

Domaći su vodili 73:70, ali su do kraja meča uspeli da postignu još samo tri poena. Po 14 poena za Kraljevski klub postigli su Argentinci Kampaco i Laprovitola, dok je potencijalni reprezentativac Srbije Dejan Kravić predvodio Obradoiro sa 19 poena (8/11 za dva, 3/5 slobodna bacanja), uz 7 skokova za 28 minuta.

Esutdijantes je više od dve i po četvrtine bio mnogo bolji rival od Huventuda, ali ekipa Aleksandra Džikića nije uspela da upiše treći trijumf u sezoni na gostovanju u Badaloni - 78:76.

Slovenac Prepelič sa 24 i Morgan sa 22 poena bili su najzaslužniji za prvu pobedu Huventusa, dok je Omić upisao 11 poena. Kod gostiju Kenet je zabeležio 19, a Arteaga 18.

Andora je bila bolja od San Pablo Burgosa 87:74, a Goran Huskić je za goste postigao 7 poena (2/4 za dva, 1/4 za tri), uz po 2 skoka i asistencije za 17 minuta.

Saragosa je protiv Bilbaoa zabeležila i četvrtu pobedu 84:61.

Pogledajte rezultatetabelu španske lige.