Barselona slomila Gran Kanariju za četvrtu pobedu

U nedelju je kompletirano peto kolo španskog košarkaškog šampionata. Košarkaši Barselone upisali su protiv Gran Kanarije četvrtu pobedu u sezoni.

Pjer Oriola Barselona

Print screen/SK

Košarkaši Barselone slavili su pred svojim navijačima protiv Gran Kanarije 89:75 u meču petog kola Endesa lige.

Ekipa Svetislava Pešića dobro je otvorila meč i stekla četiri poena prednosti nakon prvih deset minuta, ali je u trećoj četvrtini morala da krene ispočetka jer su gosti tu prednost nadoknadili do poluvremena.

Meč je prelomljen upravo u trećoj deonici u kojoj se Barselona "odlepila" na +17 nakon čega je meč rutinski privela kraju.

Barselonu su predvodili Nikola Mirotić i Brendon Dejvis sa po 20 poena. Mirotić je uz to dodao i 10 skokova za dabl - dabl u ovom meču. Ante Tomić postigao je šest poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Oriol Pauli sa 15 poena, a jedan manje dao je Beka Burjandze.

Unikaha je slavila na gostovanju Valensiji 79:63. Aleksa Avramović je za pobedničku ekipu ubacio sedam poena, a na drugoj strani Bojan Dubljević je postigao deset, a Vanja Marinković četiri.

Fuenlabrada je na svom parketu rezultatom 75:74 pobedila Mursiju za koju je Dušan Šakota dao devet poena.

Basknija je protiv Betisa slavila 84:73. Tenerife je kao gost slavio na gostovanju Manresi 81:61 za koju je Luka Mitrović dao pet poena uz dva skoka.