Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Valensija je savladala Obradorio sa 86:76 u meču 11. kola španske lige.

Valensija je slavila zahvaljujući odličnoj igri u trećoj deonici.

Džordan Lojd je najviše doprineo ovom trijumfu sa 16 poena. Vanja Marinković imao je sedam poena, dok je Bojan Dubljević ubacio 10, uz osam skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani, Obradoriju nije pomogao ni dabl-dabl Dejana Kravića koji je uz 21 poen imao i 15 skokova.

Valensija je ostvarila petu pobedu i trenutno je na 11. mestu. Obradorio je sa skorom 4-7 na 15. poziciji.

Manresa je u poslednjoj deonici napravila preokret protiv Mursije i slavila je sas 93:92. Iako su gosti u jednom momentu imali i 16 poena prednosti, uspeli su sve da ispuste u poslednjih deset minuta. Pobedonosni koš za domaće postigao je Vilijam Magariti na dve sekunde do kraja.

Velikoj pobedi značajno je doprineo i Luka Mitrović koji je meč završio sa 20 poena.

San Pablo Burgos savladao je Unikahu sa 77:60  i tako ostvario treći trijumf u nizu.

Domaći su pobedu obezbedili praktično u prve dve četvrtine, pošto su na poluvremenu imali prednost od 43:27. U nastavku su košarkaši San Pabla samo održavali vođstvo i došli su do treće pobede zaredom.

Najefikasniji u ekipi iz Burgosa bio je Vitore Benite sa 13 poena, dok je Bruno Fitipaldo dodao 12. U dresu Unikahe Dion Tompson je ubacio 13 poena, dok Aleksa Avramović za tri minuta nije mogao do koša.

Andora je slavila protiv Baskonije 97:82. Domaći su odlično odigrali prvu četvrtini, pa su već na početku stekli deset poena prednosti. Iako je Baskonija u nastavku bila ravnopravan rival, nije mogla da priđe pliže.