Rudi sprečio Valensiju da slavi u Madridu

Španija 6. jan 202020:07 > 20:24
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

U derbiju 16. kola Endesa lige, okršaju dva evroligaša Real je uspeo u Madridu da savlada Valensiju posle produžetka 85:78, iako je u finišu predviđenih 40 minuta bio na ivici ponora.

Valensija je imala veliku šansu da napravi veliki brejk na terenu jedne od dve najbolje španske ekipe. U finišu treće četvrtine imali su velikih +13, ali su poslednji kvartal odigrali veoma slabo u napadu. Ili bolje rečeno Real je odigrao sjajnu odbranu. Kraljevski klub primio je samo devet poena u tom delu igre, ali i pored toga gosti su imali gotovo dobijenu situaciju, jer su na dva minuta do kraja imali +6. Međutim, prvo je iskusni Rudi Fernandes pogodio trojku i prepolovio taj zaostatak, da bi sa linije slobodnih bacanja Tompkins i Kampaco izborili produžetak. U dodatnih pet minuta na samom startu Fernandes vezuje četiri poena i donosi Realu gotovo odlučujućih 80:76. Drugi deo odradila je sjajna odbrana, koja je do kraja produžetka primila samo dva poena i tako donela izuzetno bitnu pobedu četi Pabla Lasa.

Junak meča, ne samo zbog pogodaka u trenucima kada se odlučivalo, već i jer je bio najkonstantniji i najefikasniji, bio je iskusni Rudi Fernandes, koji je sa klupe nanizao 22 poena, uz samo tri promašaja iz igre iz 10 pokušaja i to sve za tri poena. Kampaco je zabeležio 17 uz osam asistencija. Na drugoj strani Abalde je postigao 16 poena, Bojan Dubljević koji je imao šut za pobedu, zabeležio je dabl dabl po 11 poena i skokova.

Real je ostao na deobi prvog mesta sa Barselonom i skorom 13-3, dok je Valensija osma sa polovičnih 8-8.