Start Endesa lige u znaku Ljulja i Reala

Španija 19. sep 202022:25 > 22:27
Print screen/SK

Košarkaši madridskog Reala pobedili su Gipuskou na strani u prvoj utakmici nove sezone Endesa lige rezultatom 86:70.

Posle ujednačenog prvog poluvremena, Kraljevski klub je znatno kvalitetnije izdanje pružio u trećoj deonici meča u San Sebastijanu.

Tada je ekipa Pabla Lasa pojačala ritam na oba kraja parketa, dobila taj period sa 25:12 i uz +13 (66:53) ušla u odlučujući kvartal.

Domaći su zaigrali nešto bolje u uvodnom delu četvrte četvrtine. Prišli su na minus 4, ali je taj napad lako odbijen, pa je Real do kraja upisao ubedljivu pobedu.

Serhio Ljulj bio je najefikasniji kod Madriđana sa 18 poena, dok su po 11 ubacili Nikolas Laprovitola, Trej Tompkins i Džejsi Kerol.

U redovima Gipuskoe, Di je imao 14, Fađijano 13, a Okuo 11 poena.

U drugoj utakmici, Gran Kanarija je dobila Bilbao posle produžetka 107:102 (98:98).