Getty Image/ Pool

Košarka

22.11.2020 | 22.52

Avramović dobar u porazu od Unikahe

U 12. kolu španske Endesa lige u nedelju je odigrano šest mečeva, a postignuti su sledeći rezultati: Estudijantes - Unikaha 90:92, Gipuzkoa - Huventud 68:99, Real Betis - Bilbao 89:96, Valensija - Tenerife 89:95, Saragosa - Barselona 85:97, Real Madrid - Manresa 100:78.

Aleksa Avramović

fiba.basketball

Estudijantes je tesno poražen na svom terenu od Unikahe, posle velike borbe. Domaći su bolje otvorili meč, ali su gosti uspeli da izjednače i preokrenu rezultat u svoju korist u drugom poluvremenu i u finišu izbore pobedu.

U timu Unikahe Alberto Dijaz je postigao 16 poena i imao 3 skoka, dok je u Estudijantesu Alesandro Đentile ubacio 20 koševa i dodao 7 skora i 4 asistencije, a Alek Braun je uknjižio 19 poena i 6 skokova. U timu “studenata” standardno dobar učinak je imao srpski tandem Avramović - Cvetković, pogotovo ovaj prvi. Aleksa Avramović je za nepunih 34 minuta postigao 14 poena, imao 5 skokova i 8 asistencija, a Aleksandar Cvetković je za 13 minuta ubacio 6 koševa, dve trojke sa stoprocentnim učinkom 2-2.

Unikaha je imala lakši trening u gostima protiv “fenjeraša” Gipuzkoe. Najbolji igrač susreta bio je Vladimir Brodzianski sa 23 koša i 6 skokova, a u poraženoj ekipi Džejmi Ečenikve je ubacio 21 poena i imao 3 skoka.

Bilbao je rutinski slavio na terenu Real Betisa, u čijim redovima je jedna svetla tačka bio bivši prvotimac Crvene zvezde, Džejms Feldin, sa 18 poena i 3 asistencije. U Bilbau su dva igrača postigla po 23 poena Ondrej Balvin i Arnoldas Kulboka. Balvin je upisao dabl-dabl, jer je imao 11 skokova i pored toga i 3 asistencije, dok je Kulboka dodao 3 skoka.

Ekipa Tenerifa je zadržala visoko, drugo mesto na tabeli i posle teškog gostovanja u Valensiji. Posle mnogo uzbuđenja i preokreta ključna je bila poslednja četvrtina, koju su gosti dobili 21:35. Goste je do trijumfa predvodio Marčelinjo Uertas sa 22 poena i 7 asistencija, a kod domaćih bolji od ostalih bio je Slovenac Klemen Prepelič, sa 20 koševa.

Barselona je relativno lako izašla na kraj sa Saragosom, a siguran trijumf je osigurala pre svega, ubedljivom igrom u trećem periodu (10:29). U ravnopravnom, kolektivnom učinku Barse, za nijansu je bolji od ostalih bio Kori Higins sa 17 poena, 4 skoka i 2 asistencije. U sastavu Saragose vrlo dobre partije Dilana Enisa i Robina Benzinga nisu bile dovoljne za trijumf nad favorizovanim Kataloncima. Enis je je ubacio 26 koševa i imao 3 skoka, a Benzing 20 poena i takođe 3 skoka.

Lider na tabeli, neporaženi Real Madrid je imao lak posao protiv Manrese, koju je porazio sa 22 poena viška. Najbolji u timu Madriđana bio je Argentinac Faku Kampaco sa 20 poena 2, skoka i 4 asistencije. Bio je to njegov oproštaj od Kraljevskog kluba jer karijeru nastavlja u Denveru. Za Manresu Skot Iderton ubacio je 16 koševa i dodao 6 skokova.

Redosled na tabeli: Real Madrid 11-0, Tenerife 10-1, Barselona 9-2, San Pablo Burgos, Baskonija 8-3, Huventud 7-3, Unikaha 7-4, Mursija 6-5, Manresa 6-6, Obradoiro 5-6, Andora 4-4, Fuenlabrada 4-7, Valensija 4-6, Estudiantes 4.8, Bilbao 2-8, Saragosa, Real Betis i Gran Kanarija 2-9, Gipuzkoa 1-9.