KLS: Pobede Dinamika, Sloge, Beovuka i Tamiša

Srbija KLS 18. nov 201619:34 > 23:00
KK Dynamic

Košarkaši Dinamika, novajlije u ligi, predvođen trenerom Miroslavom Nikolićem, pobedili su Borac na uvek teškom gostovanju u Čačku, a trijumfe u 7. kolu sprskog šampionata ostvarili su još Sloga, Beovuk i Tamiš.

Beograđani su do poluvremena obezbedili značajnu prednost (39:26), posle trće četvrtine bilo je ibedljivih 61:37, ali je Borac do kraja meča uspeo da izbori častan poraz.

Jeftić je sa 26 poena (13-18 za dva) dominirao u Čačku, Radulović je postigao 19, a iskusni Stevan Nađfeji je upisao 11 poena i 6 skokova.

U domaćem sastavi centar Žigeranović je zabeležio 23, a Todoreović 15 poena.

Beovuk je ubedljivi slavio na gostovanju Smederevu i ovo je drugi uzastopni trijumf Beograđana, dok je domaća ekipa ostala na samo jednoj pobedi.

Presudna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili sa 29:12. Beovuk su predvodili Kapetanović sa 18, Fundić sa 16 i Jevđenić sa 14 poena i 5 asistencija, dok su Simić i Musić sa po 14 koševa bili najefikasniji u Smederevu.

Sloga je u Kraljevu bila bolja od Metalca, a u izjednačenom meču domaći su do kapitalne prednosti došli u trećoj četvrtini (20:10). Pavlović je sa 18 poena bio najefikasniji, Vuksanović je dodao 15, a Matović 10 i 7 asistencija.

Tandem Đukanović, Brano i Đukan, bio je najzapaženiji u timu iz Valjeva sa 22, odnosno 12 poena i 4 asistencije, dok je Jankoviž postigao 16 koševa.

Tamiš je a gostovanju OKK Beogradu upisao četvrtu pobedu, dok su „klonferi“ zabeležili četvrti neuspeh. Gosti iz Pančeva su na poluvremenu imali 13 poena prednosi i do kraja utakmice nisu dozvolili domaćinu da ih ugrozi.

Milošević je sa 20 poena i 7 asistencija bio pokretačka snaga Tamiša, Simić je postigao 18, a Mirković 15 poena. Kimani Frend je sa 22 poena i 11 skokova bio najbolji u OKK Beogradu, Manojlović je upisao 16, a Tomić 12 poena.

Večeras se još sastajku Borac i Dinamik, dok su preostala tri meča na programu u subotu.