KLS: Borac u Beogradu vezao četvrti trijumf

Srbija KLS 18. dec 201619:23 > 19:26
SK

Košarkaši čačanskog Borca četvrtim uzastopnim trijumfom približili su se vrhu tabele Superlige Srbije.

Borac je u gostima savladao OKK Beograd sa 85:79, a posle odličnog prvog poluvremena na odmor su otišli sa 12 poena viška (45:33).

„Klonferi“ su u strpljivom igrom u trećem periodu uspeli da se vrate u meč, čak i izjednače (55:55), ali su čačani serijom 12:2 premilili utakmicu.

Uspeo je OKK Beograd da dođe do 74:76 u 39. minutu, a trojka uskusnog Đorđa Mićića približila je goste važnoj pobedi.

Imao je tim iz prestonice još jednu šansu, barem da meč uvede u produžetak, ali Luka Mitrović nije pogodio za tri poena kod rezultata 82:79.

Micić je sa 21 poenom (4-7a za tri), 5 skokova i 6 asistencija bio igrač utakmice, Radovanović j postigao 15, a Todorović dva poena manje.

U domaćem sastavu, koji ima učinak 4-7, Kimani Frend je dominirao sa 28 poena (8-11 za dva), uz 17 skokova, 3 blokade i 8 izgubljenih lopti, Aleksej Nešović je upisao 15, a Žaro Čomagić 12.

U subotu je odigrano je odigrano pet mečevaa poslednji duel između Smedereva i Dunava na programu je 11. januara 2017.