FMP srušio Dinamik, sjajni Davidovac

Srbija KLS 25. maj 201719:09 > 19:11
FMP

Košarkaši FMP pobedili su kod kuće Dinamik sa 89:75, u duelu 11. kola Superlige Srbije.

Tim iz Železnika je ovom pobedom napravio veliki korak ka plaj-ofu i opstanku u ABA ligi pošto sada ima skor 7-4 na trećem mestu, dok je Dinamik pretrpeo sedmi poraz.

Posle izjednačene prve deonice (20:20), domaćin je u nastavku ipak pokazao zbog čega je igrao ABA ligu.

Na poluvremenu je bilo +8, posle 30 minuta +10, a Dinamik do kraja nije uspeo da se vrati.

Sjajan je bio Dejan Davidovac sa 18 poena, 6 skokova i 3 asistencije, Čović je imao 16 uz 8 asistencija, dok su Radanov i Bolden ubacili po 14 poena.

Na drugoj strani, Kimani Frend imao je 28 poena i 5 skokova, a Marko Čakarević je dodao 22 poena i 12 skokova.