Zvezdin debakl u Čačku

Srbija KLS 24. apr 201817:54 > 19:44
kss.rs

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećem kolu grupne faze Košarkaške lige Srbije od ekipe Borca rezultatom 70:63. Čačani su tako naneli prvi poraz crveno-belima u domaćem šampionatu i revanširali se za poraz u polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

Tim Jovice Arsića bio je bolji rival tokom čitavih 40 minuta, a ključnu prednost napravio je tokom prve i druge četvrtine.

Crveno-beli su se probudili poloviom trećeg perioda, a četiri minuta pre kraja utakmice uspeli su da priđu na samo tri poena zaostatka.

Ipak, to nije bilo dovoljno, pošto je Borac pronašao odgovor za bolju igru Zvezde u završnici utakmice.

Čačane je do pobede predvodio Nikola Pešaković sa 13 poena, a pratili su ga Marko Stojadinović sa 12 poena i 10 skokova i Miloš DImić koji je ubacio 11.

U redovima Crvene zvezde istakli su se Filip Čović sa 18 poena i Marko Kešelj sa 10. Tejlor Ročesti je psotigao osam, a Stefan Janković sedam.

Borac je sada izbio na vrh tabele sa tri pobede iz isto toliko mečeva, dok je Zvezda na drugoj poziciji sa dve pobede i jednim porazom.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Zlatibor, dok Borac gostuje Megi.

Tok meča možete pratiti ovde

Košarkaši Borca su bolje otvorili okršaj u Čačku, a u redovima Čačana najviše su se istakli MIloš Dimić, Uroš Čarapić i darko Balaban.

Sa druge strane, pogađali su Stefan Janković, Džejms Feldin, Tejlor Ročesti.

Krajem prvog perioda crveno-beli su uspeli da se vrate u meč i priđu na dva poena zaostatka 17:15, iako je posle prvih sedam minuta igre Borac stigao do +5.

Tim Jovice Arsića je do kraja prve četvrtine ipak uspeo da se odvoji i povede 23:17.

Odlučnu igru u napadu košarkaši Borca prikazali su i nastavku okršaja u Čačku. Miloš Dimić vodio je Čačane do prednosti sa devet poena.

Sa druge strane, Zvezdu je u životu držao Marko Kešelj sa šest poena, dok je Tejlor Ročesti ubacio pet.

I u nastavku je Borac bio bolji rival, a Zvezda tokom čitavog meča nije mogla da pronađe svoju pravu igru.

Crveno-beli su se probudili na kraju treće deonice, ali su Čačani ipak održali 14 poena prednosti posle pola časa igre.

Ekipa sa Malog Kalemegdana je mnogo bolje otvorila poslednju četvrtinu i na četiri minuta do kraja prišla na tri poena zaostatka 59:56.