Zvezda došla do 19. titule, četvrte uzastopno!

Srbija KLS 11. jun 201819:07 > 19:11
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu u Superligi Srbije, pošto su u trećoj utakmici finala plej-ofa savladali FMP 97:88 i tako sa maksimalnih 3:0 došli do četvrtog uzastopnog slavlja.

Gosti su mnogo bolje krenuli i na polovini prve četvrtine vodili su 11:4. Nisu spuštali ritam i pred kraj prve deonice došli su i do +9 (18:9). Zvezda se od tada stabilizovala, ali nije uspevala da se primakne na manje od šest poena minusa sve do polovine druge četvrtine (42:36).

Tada su crveno-beli počeli bolje da igraju i prvo su serijom 5-0 došli na samo poen zaostatka (42:41). FMP se sa četiri vezana poena Ajzaka Hamfrisa i Radovana Đokovića odlepio na +5, ali je to bio uvod u još strašniju seriju crveno-belih od 16-1, kojom su napravili potpuni preokret i na veliki odmor otišli sa velikih devet poena razlike (56:47).

Zvezda je u drugom poluvremenu rutinski održavala veliku prednost, koja je najviše iznosila 14 poena (75:61) sredinom treće četvrtine. Na kraju nije bilo ni malo neizvesnosti i crveno-beli su konačno dobli neko finale ove sezone, posle poraza u Kupu Radivoja Koraća i ABA ligi.

Najbolji kod pobednika bio je Alen Omić sa dabl dabl učinkom od 20 poena i 11 skokova. Džejms Feldin postigao je 17 poena, Dejan Davidovac 15, a Filip Čović 13 i to sve u prvom poluvremenu. Na drugoj strani Radovan Đoković postigao je 22 poena, dok je Boriša Simanić brojao do 14 uz šut za tri poena 4/4.

Crvenoj zvezdi je ovo četvrta uzastopna titula, ukupno 19. čime se primakla Partizanu koji ima 21 šampionski trofej.