Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

11.01.2019 | 20.47 > 20:48

Metalcu drama i produžetak za trijumf nad Zlatiborom

Košarkaši Metalca iz Valjeva savladali su u 16. kolu Košarkaške lige Srbije Zlatibor na svom parketu posle produžetka rezultatom 80:72.

košarkaška lopta, košarka, lopta, Molten

Christian Petersen, Getty Images Sport

Izabranici trenera Mihaila Počeka su vodili tokom većeg dela meča u Valjevu, a na kraju su ispustili i +13 koji su imali na nekoliko minuta pre kraja (66:53).

Usledila je serija od 13:0 Zlatibora, a tim iz Čajetine je izborio produžetak pošto je Radomir Marojević pogodio za dva poena.

U produžetku je međutim Metalaca dodao gas, u ovom delu igre slavio sa 14:6 i upisao važnu pobedu.

Najefikasniji u timu iz Valjeva bio je Nenad Nerandžić sa 24 poena, Đorđe Kaplanović je ubacio 18, a po 13 poena Igor Đuković i Luka Anđušić.

Radomir Marojević je za Zlatibor ubacio 17 poena, a Bogdan Riznić dva poena manje.

Zlatibor ima osam pobeda i osam poraza u sezoni, dok je Metalac lošiji sa skorom 5-11.