Košarka

14.02.2019 | 21.22 > 21:23

KRK: Stotka Partizana, neka se spremi FMP

KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana pobedili su Novi Pazar rezultatom 102:72 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, gde ih čeka FMP iz Železnika.

Đorđe Gagić, Partizan

KSS

Branilac titule je bez mnogo problema opravdao epitet velikog favorita i ubedljivo slavio protiv trećeplasiranog tima Košarkaške lige Srbije.

Crno-beli su dobro otvorili meč u Nišu i ubrzo otišli na +7 (13:6). Pazarci se, međutim, nisu predavali, pokušavali su da ostanu u duelu što duže, pa su na startu drugog kvartala prišli na 31:28.

U tim trenucima su imali i napad za izjednačenje, ali ih šut nije poslužio.

To je bilo sve što se njihovog otpora tiče, pošto je stigla ekspresna kazna. Partizan je dodao gas i kroz dva minuta otišao na 38:28, a do poluvremena je viđeno i +16 (51:35).

U istom ritmu ekipa Andree Trinkijerija nastavila je i po povratku sa velikog odmora, u 35. minutu otišli na ogromnih 64:40, i već tad rešila pitanje pobednika.

Svi igrači beogradskog tima na terenu su proveli dvocifreni broj minuta. Najbolji je bio Đorđe Gagić sa 27 poena (8/9 iz igre, 11/12 penali) i 12 skokova, 14 je ubacio Marko Pecarski, a po 12 Aleks Renfro i Bandža Si.

U timu Novog Pazara, Radonjić je ostvario 21 poen, a Krstić 18.

Polufinale se igra u subotu od 17 časova. U međuvremenu, u petak su na programu preostali četvrtfinalni dueli Crvena zvezda - Dinamik i Mega Bemaks - Borac.