Dinamik poklonio Zvezdi polufinale Kupa!

Srbija KLS 15. feb 201921:20 > 21:20
Košarkaški savez Srbije/Pavle Ranđelović, Jovan Gojković

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale završnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu pobedom nad Dinamikom rezultatom 75:70.

Izabranici Milana Tomića su mnogo teže nego što su očekivali savladali Dinamik, koji je pred poslednju četvrtinu imao deset poena prednosti. ‚Crveno-beli‘ su u samom finišu susreta odigrali za nijansu bolje od svog rivala i u neizvesnoj završnici zahvaljujući poenima sa slobodnih bacanja izborili susret sa Mega Bemaksom.

Pred poslednji susret četvrtfinala Kupa, šampion Srbije je bio apsolutni favorit, ali je taj epitet pao u vodu posle samo nekoliko minuta utakmice. Dinamiku nije bilo potrebno mnogo vremena da se ustali u vođstvu, a od finiša prvog poluvremena i preuzme potpunu kontrolu nad utakmicom. U nekoliko navrata, član Košarkaške lige Srbije je imao i plus 13, a pred poslednji period se činilo da je pred istorijskim trijimfom.

Međutim, ‚crveno-beli‘ su se postepeno vraćali u utakmicu, a u samom finišu su tek drugi put stigli do prednosti, ali je pred poslednje 23 sekunde rezultat bio 70:70. Tada je do izražaja došlo iskustvo igrača Zvezde, pošto su košarkaši Dinamika ređali faulove i promašaje, a ključne poene za šampiona Srbije sa slobodnih bacanja postigli su Bili Beron i Ognjen Dobrić.

Upravo Beron je bio najbolji u trijumfu Zvezde sa 21 poenom, dok su po 13 dodali Boriša Simanić, Dejan Davidovac i Dobrić.

Na drugoj strani, Miloš Glišić je imao 23 poena i devet skokova, dok je kapiten Vuk Vulikić utakmicu završio sa 13 poena.

Zvezda će se u polufinalu sastati sa Megom u subotu od 21 čas, dok je četiri sata ranije u dvorani „Čair“ na programu susret Partizana i FMP Železnika.