Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

15.02.2019 | 22.31 > 22:33

Rakićević: Borili smo se 39 minuta, odlučile nijanse

Košarkaš Dinamika Petar Rakićević rekao je posle poraza u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća od Crvene zvezde 75:70 da je ponosan na sve što je njegov tim prikazao u niškom „Čairu“.

Dinamik - MZT

Dynamic VIP Pay

Dinamik je vodio tokom čitavog meča, imao čak i 12 poena prednosti, ali je tim Milana Tomića u završnici uspeo da istopi prednost protivnika, a zatim posle drame i preokrene i stigne do mesta u polufinalu.

Ne znam stvarno šta da kažem, još sam pod utiskom. Krivo mi je što nismo iznenadili najvećeg favorita na Kupu. Borili smo se 39 minuta, a na kraju su odlučile nijanse, odnosno te velike stvari u kojima je Zvezda bolja“, rekao je bivši igrač Zvezde i FMP i dodao:

„Imali su više iskustva od nas u ključnim momentima. Odigrali su na kraju pametnije, staloženije i bolje. Uspeli su da nas tako pobede iako smo igrali dobro svih 38 minuta. Ostaje veliki žal. Čestitao bih svojim saigračima na velikoj borbi i na svemu što su pokazali u Nišu“.

Dinamik će svoju sezonu nastaviti u Košarkaškoj ligi Srbije.

„Predstoji nam važan duel za vrh tabele protiv Borca, koji je takođe igrao na jednu loptu sa Megom. Okrećemo se tome i još jednom čestitam svojim saigračima, ali i Zvezdi na pobedi“, rekao je Rakićević.

Zvezda je trijumfom nad Dinamikom zakazala polufinale sa Mega Bemaksom.