Zvezda slomila Megu za derbi u finalu Kupa!

Srbija KLS 16. feb 201922:51 > 22:52
Košarkaški savez Srbije/Pavle Ranđelović

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća u Nišu pobedom nad Mega Bemaksom rezultatom 92:73.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, ‘crveno-beli’ će se u nedelju od 17 časova za ‘Žućkovu levicu’ boriti sa Partizanom, koji je neoliko sati ranije savladao FMP.

Izabranici Dejana Milojevića su nešto bolje ušli u utakmicu, ali je Zvezda brzo uspela da anulira minus, ali je Mega uspela da dođe do plus osam. Usledio je odgovor ‘crveno-belih’ preko Dejana Davidovca i Stratosa Perperoglua, a Mega je na kraju prvog perioda imala četiri poena prednosti.

Sam početak druge četvrtine obeležila je velika borba, ali Mega nije ispuštala prednost sve do 17. minuta, kada je Zvezda prvi put povela. Od tada se igralo koš za koš, da bi se šampion Srbije malo odvojio i na odmor otišao sa pet poena prednosti.

Zvezda je bolje ušla u drugo poluvreme, pa će postepeno povećavala prednost, da bi se potom probudili igrači Mege i vratili u igru. ‘Crveno-beli’ su pošto im je rival prišao na minut zaostatka u nekoliko navrata povećavali prednost na šest poena, ali su se Milojevićevi igrači potpuno vratili pred poslednju četvrtinu.

Mega je vodila jedan razlike pred poslednjih deset minuta, na početku poslednjeg perioda je usledio egal, ali je Zvezda potom preuzela potpunu kontrolu. Sedam minuta pre kraja rezultat je bio 65:65, a ‘crveno-beli’ su poenima Bilija Berona prelomili utakmicu i došli do dvocifrene prednosti. Zvezda je za tih minuta postigla 27 poena, a primila samo osam, uključujući trojku u poslednjim trenucima i zasluženo prošla u finale.

Beron je bio najbolji u trijumfu šampiona Srbije sa 20 poena, Davidovac je dodao 15, a Perperoglu 14, dok je Ognjen Dobrić utakmicu završio sa 12 poena.

Na drugoj strani, Edin Atić je imao 20 poena i sedam skokova, dok je Filip Stanić upisao 16 poena i devet skokova.

Zvezda će se u dvorani „Čair“ u nedelju boriti za deseti trofej u Kupu, a Partizan za 15.