ABA, KK Partizan NIS

Košarka

26.04.2019 | 21.47 > 21:54

Partizan deklasirao Megu, fenomenalan debi Pušice

Košarkaši Partizana ubedljivom pobedom protiv oslabljenog tima Mega Bemaksa 102:69 počeo je takmičenje u grupi B Superlige Srbije, a sjajan debi u crno-belom dresu imao je doskorašnji student Nort istern univerziteta Vasilije Pušica.

Stefan Janković

ABA liga - Photo: Partizan NIS

Crno-beli su bili oslabljeni neigranjem Vanje Marinkovića, Đorđa gagića i Bandže Sija, ali su već u prvoj četvrtini obezbedili dvocifrenu prednost i potom na poluvremene otišli sa 16 poena viška (45:29).

Trener tima iz Humske Andrea Trinkijeri već u prvom poluvremenu pružio je šansu svim igračima osim Urošu Trifunoviću. Mega je u dvorani "Aleksandar Nikolić" igrala bez povratnika iz Budućnosti Goge Bitadzea i Nikole Miškovića, a njihov izostanak i te kako se osetio.

Partizan je na kraju trećeg perioda imao ogromnih 65:43, a poslednjih 7 poena u toj četvrtini postigao je Aleks Renfro vezao 7 poena.

Debitant Vasilije Pušica je u prvom napadu u poslednjoj deonici pogodio trojku za 70:45, a isti igrač je još jednim preciznim šutem van linije 6.75 metara u 34. minutu doneo 76:47 za ekipu iz Humske. maksimalnih +35 (102:67) domaći tim je imao u poslednjem minutu.

Pušica je meč završio sa 22 poena (2/2 za dva, 4/5 za tri, 6/7 slobodna bacanja) i po 4 skoka i asistencija za 19 minuta, Rade Zagorac je upisao 14, uz 9 skokova i 6 asistencija, a Ognjen Jaramaz 13. Po 9 su dodali Renfro i Trifunović, a jedino se Pecarski nije upisao u strelce.

Kod gostiju nekadašnji centar Partizana Miloš Koprivica je upisao 16 poena, talentovani Dalibor Ilić 15, a Stefan Fundić i Luka Ašćerić po 12.

Partizan u sledećem kolu gostuje Tamišu, koji je u četvrtak u Pančevu pobedio Dinamik, dok Mega dočekuje OKK Novi Pazar.