FMP ubedljiv, Borac slavio u Čajetini

Srbija KLS 8. maj 201920:12 > 20:34
ABA KK Zadar/Zdravko Kucelin

Odigrana su dva meča četvrtog kola Grupe A Superlige Srbije. Pobede su ostvarili FMP i Borac protiv Dunava i Zlatibora.

Ekipa iz Železnika imala je lak posao protiv Dunava, kojeg je ubedljivo savladala 89:47. Dokaz koliko je utakmica bila jednostrana je rezultat po četvrtinama, pošto su Panteri u svakoj bili bolji bar za 10 poena (25:15, 22:12, 19:7, 23:13). Trener Vladimir Jovanović svima je ukazao ravnomerno minutažu, a najefikasniji su sa po 14 poena bili Aleksa Uskoković i Stefan Đorđević, koji je pride imao i 10 skokova. Na drugoj strani kod ekipe iz Starih Banovaca niko nije bio dvocifren a Nemanja Žigon i Nikola Kovačević postigli su po osam poena.

Borac je na gostovanju Zlatiboru u Čajetini ostvario pobedu, verovatno vrednu plasmana u plej-of 80:74. Čačani su odlučujuću prednost stekli posle druge četvrtine koju su dobili 30:16. Kod pobednika je briljirao Nikola Kočović sa 24 poena, dok je na drugoj strani Radomir Marojević imao dabl dabl učinak 19 poena i 11 skokova.

Na Tabeli Grupe A, posle nepotpunog četvrtog kola pošto se još igra meč između Crvene zvezde i OKK Beograda, FMP i Borac su na deobi prvog mesta sa skorom 3-1, a i Zvezda ima tri pobede, ali bez poraza. Zlatibor i OKK Beograd imaju po pobedu, a ekipa iz Čajetine tri dok Klonferi imaju dva poraza, a na začelju je Dunav bez pobede.