SL: Zvezda preko Dunava do 6/0

Srbija KLS 15. maj 201921:50 > 21:51
KK Budućnost Voli

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su slavili protiv Dunava na gostovanju rezultatom 91:65 i tako ostvarili i šestu pobedu na isto toliko mečeva u Superligi Srbije.

‚Crveno-belima‘ nije bilo potrebno mnogo vremena da uspostave kontrolu nad utakmicom u Staroj Pazovi, gde se domaći tim veoma dobro držao tokom prvih 20 minuta. Tim iz Starih Banovaca nije dozvolio šampionu da se mnogo odvoji do početka drugog poluvremena, ali su izabranici Milana Tomića u nastavku u potpunosti nametnuli svoj ritam i odvojili se. Gosti su u samom finišu konstantno povećavali prednost, a na kraju su i došli do najveće prednosti tokom cele utakmice, od 26 poena.

Zvezdu je do trijumfa predvodio Dejan Davidovac sa 19 poena i pet skokova, Majkl Odžo je imao 14 poena i deset skokova, dok je Muhamed Faje upisao 11 poena. Tomić je pružio priliku svim svojim igračima, a jedino Aleksa Radanov nije uspeo da se upiše u strelce.

Na drugoj strani, Srđan Ivić je imao 11 poena, dok je Nikola Kovačević utakmicu završio sa 10 poena i sedam skokova.

Zvezda na čelu tabele grupe A ima maksimalan skor, dok je Dunav i dalje bez pobede u Superligi posle šest utakmica.