Getty Image/ Pool

Košarka

22.05.2019 | 22.43 > 22:45

Tomić: Tranzicija ključna; Dobrić: Plan ostvaren

Košarkaši Crvene zvezde obezbedili su prvo mesto u grupi A Superlige Srbije pred start plej-ofa pobedom nad direktnim rivalom na vrhu tabele FMP, a nakon meča trener ekipe Milan Tomić bio je ipak zadovoljan igrom svog tima.

Milan Tomić

KK Budućnost Voli

Milan Tomić

Crveno-beli su u Železniku slavili rezultatom 77:62, ali su do kapitalne prednosti stigli tek u poslednjoj četvrtini.

Trener Zvezde Milan Tomoć apostrofirao je poene iz tranzicije kao ključne za pravljenje nedostižne razlike:

Čestitam mom timu na pobedi. Osim druge četvrtine, mislim da smo kontrolisali utakmicu. Pogotovo u drugom poluvremenu kada smo došli do poena iz kontranapada. U prvom smo imali samo dva, a u drugom 11. Mislim da je to bilo ključno u sticanju razlike u ovoj utakmici“, rekao je Tomić.

Najefikasniji igrač meča bio je Ognjen Dobrić, koji je postigao 19 poena.

Možda nismo odigrali od početka kako smo želeli, ali smo uspeli u drugom poluvremenu da uradimo stvari koje smo planirali. Uspeli smo da pobedimo i osiguramo prvo mesto u grupi A što nam je bilo najbitnije. Ostaju nam još dve utakmice koje će poslužiti kao priprema za plejof“, izjavio je Dobrić.

Zvezda u narednoj rundi takmičenja gostuje OKK Beogradu.