Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarka

25.05.2019 | 18.48 > 18:50

Zvezda lako do 9-0, Nenadić zablistao

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili OKK Beograd u devetom kolu Superlige Srbije - 93:78, a odličan je bio Nemanja Nenadić.

Nemanja Nenadić

ABA, FMP

Crveno-beli su još ranije obezbedili prvo mesto u grupi A, ali su ozbiljnom igrom u većem delu utakmice zadržali maksimalan učinak, dok su Klonferi zabeležili sedmi poraz.

Ekipa trenera Milana Tomića je u finišu prve četvrtine obezbedila dvocifrenu prednost i do kraja utakmice nije je ispuštala. Zvezda je maksimalnih +23 imala u drugom delu treće i na startu poslednje deonice, a domaći tim je u finišu iskoristio nešto ležerniju igru aktuelnog prvaka i donekle ublažio poraz.

Centar Majkl Odžo je bio najefikasniji sa 14 poena (3/3 za dva, 8/12 slobodna bacanja), Nemanja Nenadić je upisao 13 (5/5 za dva, 1/4 za tri), uz 4 skoka, 8 asistencija i 6 izgubljenih lopti, Ognjen Dobrić 12, a Mohamed Faje 11.

U domaćem timu, koji još ima šanse da se plasira u četvrtfinale plej-ofa, Đorđe Simeunović je zabeležio 24 poena, uz 6 asistencija, a Novak Musić 14.

Crveno-beli u poslednjem kolu dočekuju čačanski Borac, dok Klonferi gostuju u Železniku.