Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

29.05.2019 | 19.43 > 19:44

SL: Zvezda ubedljiva i protiv Borca za 10-0

Košarkaši Crvene zvezde završili su ligaški deo Superlige Srbije sa maksimalnim skorom, pošto su ubedljivo savladali Borac rezultatom 86:58.

Dušan Ristić

Aba liga/ KK Crvena zvezda mts

Izabranici Milana Tomića su još ranije obezbedili prvo mesto u grupi A, ispred FMP Železnika, ali ih to nije opustilo, pa su protiv Čačana ostvarili desetu pobedu u domaćem prvenstvu.

Šampion Srbije nije imao lak put do trijumfa, pošto su mu gosti sve vreme pretili. Zvezda je ušla u utakmicu serijom 10:0, zatim je imala i plus 12, ali je Borac uspeo to da anulira i uđe u egal. Čačani su posle izjednačenja u finišu prvog perioda u drugom preuzeli vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo i šest poena.

Ipak, iako su se ‚crveno-beli‘ trgli, na poluvremenu niko nije imao prednost. Domaći tim je preuzeo potpunu kontrolu u nastavku, ustalio se u vođstvu, a utakmicu je prelomio u poslednjem periodu, kada mu Čačani nisu pružali praktično nikakav otpor. U prilog tome ide i činjenica da je tu četvrtinu Zvezda dobila 28:10, a u jednom trenutku je imala i 30 poena prednosti.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Dušan Ristić sa 16 poena i devet skokova, dok su Kej Si Rivers i Bili Beron imali po 14 poena.

Kod Borca, Nikola Kočović je imao 15 poena, tri više od Uroša Čarapića.

Zvezdi je to bio deseti trijumf i u polufinalu će se sastati sa Mega Bemaksom, dok su Čačani takmičenje završili sa šest pobeda i četiri poraza na trećem mestu grupe A.