Tomić: Koštale nas dve greške, uslovi su nenormalni

Srbija KLS 12. jun 201921:49 > 21:50
Crvena zvezda mt:s

Trener Crvene zvezde Milan Tomić istakao je posle poraza od Partizana 73:72 u drugom meču finalne serije Košarkaške lige Srbije da su crno-beli utakmicu preokrenuli pva i po minuta pre kraja, posle dve Zvezdine greške.

Pravi derbi, tvrda utakmica. Mislim da se meč preokrenuo u dva i po minuta, kada smo vodili sedam razlike. Rekao sam mojim igračima da moramo da kontrolišemo utakmicu 40 minuta i da ne pravimo greške jer znamo gde je Partizan najjači, a to je u kontri. Oni su na naše dve greške okrenuli situaciju kada je bilo sedam razlike, na dva i po minuta do kraja. Mislim da se tu preokrenula utakmica i da je to na kraju bio razlog što smo izgubili. Nije bio razlog što je Zagorac dao šut za tri poena“, istakao je Tomić i dodao:

Mislim da smo kontrolisali utakmicu u zadnjih deset minuta i da nije skok u napadu bio problem. Bile su dve, tri greške koje sam spomenuo. Tu je preokrenut rezultat. Mogli smo bolje da zagradimo i da odradimo posao koji se tiče odbrane i skoka u odbrani. Ali, jedan jedan je, nastavljamo dalje“.

Na konstataciju da su uslovi za igru nemogući, iskusni strateg je rekao: „Najteže je igračima, stvarno je velika je vrućina. Apelujem da se hala klimatizuje, rekli smo to sto puta. Ako mogu to da učine, bilo bi mnogo bolje. Uslovi su stvarno nenormalni“.

Plejmeker crveno-belih Filip Čović čestitao je Partizanu na pobedi.

Utakmica je bila teška, kao što smo znali da će biti. Na našu žalost, odučila je ta jedna lopta, taj jedan šut. Ne mogu da kažem da smo loše branili, ali taj jedan šut je nažalost odllučio meč“, istakao je Čović i dodao da ne smatra da je ekipa bila nedovoljno skoncentrisana u samom finišu meča.

Ne možete da se opustite u utakmici koja vam toliko znači i imate zadnjih pet sekundi. Možete da pogrešite, to se dešava. Bili je bio na lopti. Sad, da li je mogao da bude malo bliže, možda je mogao, ali to sustotinke u pitanju. Mislim da nije loše odigrana odbrana. Čovek je uzeo teak šut, videli ste“, zaključio je 30-godišnjak.

Treći meč finalne serije biće odigran u subotu, 15. juna od 19 časova.