Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

15.06.2019 | 22.01 > 22:03

Tomić: Da li možemo kao u majstorici ABA? Mislim da ne

Trener Crvene zvezde Milan Tomić rekao je posle pobede nad Partizanom u trećem meču finalne plej-of serije Superlige Srbije da je njegov tim kontrolisao utakmicu tokom svih 40 minuta.

Beron i Tomić

KK Crvena zvezda

"Kako statistika kaže vodili smo 37 minuta. Bili smo bolji u procentima šuta i u skokovima. Mislim da su svi dali 100 odsto tako da bih im čestitao na ovoj pobedi. Sada je 2-1 i treba nam još jedna pobeda", rekao je Tomić.

Na pitanje da li se može očekivati da Zvezda u nastavku serije zaigra ubedljivo kao u majstorici ABA lige, trener crveno-belih bio je veoma jasan.

"Mislim da ne može. Ovo su teške utakmice. Voleo bih da mogu da vam kažem da će tako biti. Znam da moramo da se pripremimo i odigramo dobru utakmicu jer imamo meč loptu za osvajanje prvenstva", rekao je Tomić.

Crveno-beli igrali su bez Ognjena Dobrića, koji je povredio zglob u drugom meču finalne serije.

"Pokušaćemo da učinimo sve da ga osposobimo da igra u ponedeljka. U Superligi je bio jedan od najboljih igrača, a ovu utakmicu nije igrao. Ostali su pokrili njegov izostanak i na tome bih im čestitao", zaključio je Tomić.