KLS: Prvi poraz Borca u sezoni, 34 poena Todorovića

Srbija KLS 1. dec 201920:26 > 20:29
KK Sloboda/Darko Zabus

Košarkaši Vršca u derbiju 9. kola prvenstva Srbije naneli su prvi poraz čačanskom Borcu - 83:72.

Ekipa iz Banata je u dvorani Milenijum pružila najbolju partiju ove sezone, a ključna je bila treće četvrtina koje je pripala Vrščanima 29:18.

Domaći tim je prekinuo seriju od tri poraza i sa učinkom 5-4 na deobi je šestog mesta, dok su Čačani usamljeni na vrhu sa skorom 8-1.

Alen Baler je bio najefikasniji sa 27 poena, uz 17 skokova, Nikola Ćirković je imao 15, a Mladen Grušanović poen manje. U poraženom timu Adi Alikadić je upisao 16, a Nikola Kočović 11 poena.

OKK Novi Pazar je pred svojim navijačima bio bolji od Dinamika – 95:89. Domaći tim se na deobi treće pozicije izjednačio sa Beograđanima sa šest trijumfa i tri poraza.

Sjajan je bio Aleksandar Todorović koji je za 29 minuta postigao 34 poena (4/6 za tri), Nikola Korać je dodao 18, uz 9 asistencija, a Milan Vulić 15. Kod gostiju Miroslav Pašajlić je upisao 26 poena, Akaj Mert 16, a Bojan Tomašević 14.