Košarka

13.02.2020 | 21.12 > 21:19

KRK: Sloboda zapretila, ali Mega na kraju rutinski

KK Mega Bemax

Poznat je prvi polufinalni par Kupa Radivoja Koraća. Crvenoj zvezdi koja je bila ubedljiva protiv Radničkog na megdan će izaći Mega Bemaks, pošto je savladala užičku Slobodu 82:73.

Ivica Veselinov/Mega Bemax

Predstavnik KLS dobro se držao u prvom poluvremenu. Šta više, odlično su Užičani odigrali. Posebno u drugoj četvrtini, koju su dobili 25:15 i na poluvreme otišli sa +8. Koliko u tim trenucima Megi nije išlo, svedoči i detalj iz finiša poluvremena, kada je zbog dve tehničke isključen trener Dejan Milojević.

Ipak, Mega je odigrala znatno odgovornije u odbrani u drugom poluvremenu, primila samo 26 poena za dve četvrtine i na kraju čak i rutinski izborila plasman u polufinale, gde je čeka Crvena zvezda.

Kod pobednika ubedljivo najbolji bio je Marko Simonović sa 32 poena i 13 skokova, inače jedini dvocifreni u timu Dejana Milojevića. Na drugoj strani kapiten Stefan Simić bio je najefikasniji sa 18 poena, Simović je imao dabl dabl od 16 poena i 13 skokova.