Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

15.02.2020 | 23.23

Zarić: Izgubili meč u trećoj, i isključenje je uticalo

Pomoćni trener FMP Aleksandar Zarić istakao je posle poraza od Partizana 85:77 u polufinalu Kupa Radivoja Koraća da su njegovu ekipu pobede koštale greške iz drugog poluvremena.

KK FMP

ABA/FMP

Pomoćni trener Vladimira Jovanovića dao je izjavu na konferenciji, budući da je vođa ekipe isključen iz igre u trećoj četvrtini.

Čestitam Partizanu plasman u finale, ali i našoj ekipi na velikoj energiji. Što se tiče utakmice, očigledno je da početkom treće četvrtine nismo uspeli da poentiramo, Partizan je tu stekao samopouzdanje. Grešili smo u odbrani, desila se i ta tehnička i isključenje, mnogo prekida. Mnogo toga je uticalo na našu ekipu. To je period u kom smo izgubili utakmicu“, istakao je Zarić.

Centar Marko Pecarski nije sasvim zadovoljan onim što je ekipa prikazala.

"Jako teška utakmica za nas. Znali smo šta nas očekuje, neke stvari nismo iskontrolisali, nismo zaustavili njihove nalete i rezultiralo je ovakvim porazom. Imamo još nekoliko kola do kraja ABA lige i pokušaćemo da se što bolje pripremimo za to“, smatra Pecarski.