Patrick Smith/Getty Images

Košarka

25.09.2020 | 22.06

KLS: Dunav "plitak“ za Zemunce

U okviru prvog kola Košarkaške lige Srbije ekipa Mladost je kao gost pobedila Dunav rezultatom 109:93.

KLS logo

KLS

U otvorenoj i efikasnoj utakmici u Staroj Pazovi gosti iz Zemuna su od početka bili bolji tim.

Ekipa trenera Dragana Jakovljevića već posle prve četvrtine imala je prednost od osam poena (31:23), da bi na odmor otišla sa plus 12 (53:41).

Ekipa Dunava, koja je u novu sezonu ušla sa izmenjenim sastavom, uspela je da u trećoj četvrtini pruži jači otpor i ovaj period igre dobije sa tri poena razlike (29:26), ali je to bilo nedovoljno pošto su gosti iz Zemuna u poslednjih deset minuta pojačali ritam i na kraju slavili sa 16 poena razlike.

Najefikasniji na parketu bili su košarkaši Dunava, Nikola Kovačević i Dušan Majstorović sa po 23 poena, ispred gostujućih igrača Treja Drešela i Martinsa Igbanua sa 22 poena. Nigerijac Igbanu, koji je stigao sa Univerziteta Tulsa, imao je i šest skokova za samo 19 minuta provedenih u igri, tokom kojih je pogodio četiri trojke iz isto toliko pokušaja.

U pobedničkom timu asistencijama su se istakli Kvamain Mičel (sedam asistencija uz 10 poena) i Luka Mitrović (šest, 12), dok je pod koševima dominirao Francuz Stefan Gombu (osam sokokova uz 11 poena).

U sledećem kolu trećeg oktobra košarkaši Mladosti dočekuju tim Kolubare, dok Dunav gostuje Slobodi u Užicu.