Nezaustavljiva Voša, pregazila Dunav kao plitak potok

Srbija KLS 30. okt 202022:05 > 22:17
KLS

Košarkaši Vojvodine i dalje ne znaju za poraz u KLS. Zabeležili su i šestu pobedu i to veoma ubedljivu protiv Dunava 90:62.

Ekipa Miroslava Mute Nikolića došla je do još jedne pobede na dominantan način. Međutim, početak je pripao gostima, koji su posle prve četvrtine vodili 29:19. Iako su Novosađani postepeno smanjivali razliku, na poluvremenu je bilo i dalje +4 za goste. A onda u drugom poluvremenu igrao je samo domaći tim. Samo u trećoj deonici Vojvodina je postigla više poena nego Dunav za čitavo poluvreme. Vojvodina je dobila treću četvrtinu 24:11, a četvrtu 28:9 i na kraju bez velike drame došla do nove pobede.

Kod pobednika Gaćeša je bio najzapaženiji sa 25 poena, a Nikolić dodao 15 uz po pet skokova i asistencija. Na drugoj strani Kovačević je postigao 20 poena. Vojvodina je lider sa skorom 6-0, jedina je maksimalna, dok je Dunav na osmom mestu sa 2-4.

Prvi pratilac Vojvodine Kolubara došla je do pete uzastopne pobede. Posle produžetka u gostima je savladan Pirot 95:88 uz 29 poena Đorđevića. Ekipa iz Lazarevca ima skor 4-2, dok je Pirot sedmi sa 2-4.