Zlatiborci pregazili i Dunav

Srbija KLS 21. nov 202019:21 > 21:13
KLS

U 9. kolu Košarkaške lige Srbije u subotu su odigrane tri utakmice: Vršac - OKK Beograd 91:86, Zlatibor - Dunav 97:77 i Tamiš - Pirot 71:65.

Vrščani su na svom parketu, u “Milenijumu” naneli novi poraz Beograđanima. Gosti su solidno otvorili meč i stekli manje vođstvo, ali su domaći ubrzo napravili preokret. Dva i po minuta pre kraja utakmice domaći su imali “plus 10” (88:77) i taj kapital je bio dovoljan za sigurnu pobedu.

U pobedničkoj ekipi Stefan Živanović je postigao 18 poena i dodao 3 asistencije, a prvotimac “klonfera” Mladen Vujić je zabaležio je 24 poena i 4 skoka.

Zlatibor je na furiozan način savladao tim Dunava i u potpunosti opravdao ulogu favorita. Pobeda Čajetinaca nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a domaći su u finišu dodali gas i deklasirali rivala iz Novih Banovaca.

U pobedničkom sastavu po 20 poena su postigli Bojan Stanojević i Stefan Mitrović, ovaj prvi je imao i 4 skoka i 2 asistencije, a drugi 8 skokova i 4 asistencije, dok je kod poraženih Majstorović uknjižio 18 koševa i 5 skokova.

Ekipa Tamiša je pobedila goste iz Pirota posle velike borbe. Pirot je imao vođstvo na kraju prve četvrtine (19:25), a domaći su vodili na poluvremenu (46:42) i u nastavku susreta održavali neznantnu prednost. U poslednju deonicu se ušlo kod “plus 4” za Pančevce, posle čega Piroćanci uspevaju dva puta da preokrenu rezultat u svoju korist, ali ne i da naprave konačan preokret.

U redovima pobednika, Zoran Krstanović je zabeležio 17 poena i 9 skokova, a isti broj koševa upisao je i prvotimac Pirota,Vladimir Đorđević, koji je dodao 3 skoka i 3 asistencije.

Poredak na tabeli izgleda ovako: Vojvodina i Zlatibor 7-1, Mladost 6-1, Radnički i Tamiš 5-3, OKK Beograd 4-5, Dinamik 4-4, Novi Pazar 5-2, Kolubara 4-4, Dunav 3-6, Napredak 3-5, Pirot 2-7, Vršac i Sloga 2-6, Sloboda 2-5, Metalac 2-4.