Trifunoviću izmakla pobeda protiv Tofaša

Turkey TBL 9. dec 201720:09 > 20:09
Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Košarkaši Tofaša savladali su Karšijaku u Izmiru u okviru 10. kola šampionata Turske rezultatom 84:80 i tako su ostali jedini neporaženi tim u ligi. U ostalim mečevima ranije su pobede ostvarili Galatasaraj, Darušafaka i Bešiktaš protiv Ušaka, Bujukčekmedžea i Gazijantepa.

Neporaženi Tofaš i oslabljena Karšijaka igrali su najzanimljiviji meč dana u bučnoj areni u Izmiru. Iako je Tofaš rano napravio dvocifrenu prednost, tim Aleksandra Trifunovića je uspeo brzo da se vrati i da vodi na poluvremenu 10 razlike.

Velika borba se nastavila i u drugom poluvremenu, Karšijaka je bila odlična na šutu za tri dok je Tofaš dominirao u igri na niskom postu kao i u odbrani. Sve se završavalo u penal završnici u kojoj je Tofaš bio sigurniji, dok tim iz Imira nije mogao da parira zbog kratke rotacije igrača i velikog broja ličnih grešaka.

Najbolji kod ekipe iz Burse je bio Rajmar Morgan sa 25 poena, dok je Toni Kroker imao 20. U timu Karšijake Kris Vud je imao 23 poena (trojke 7/10), a 16 je dodao Džerod Džons.

Ivan Paunić nije igrao ovaj meč jer je bio prekobrojni stranac u timu Tofaša. Tim koji je posle deset kola lider na tabeli i to bez poraza u narednom kolu igra derbi protiv Fenerbahčea kod kuće.

U prvom meču dana Galatasaraj je kod kuće protiv Ušaka imao daleko bolji start pa su u prvoj četvrtini već imali dvocifrenu prednost. Poslednjeplasirani Ušak se međutim vratio u meč, pa je čak i poveo početkom trećeg perioda.

Ipak Galatasaraj uspeva u poslednjem periodu da, koševima turskih košarkaša Goksenina Koksala, Emira Preldžića i Memeta Jamura, opet stvori osetniju prednost koju je zadržao do samog kraja. Konačan rezultat je bio 87:81.

Kod Galate su najbolji bili Aleks Renfro sa 19 i Ege Arar sa 13 poena, dok je ekipu Ušaka sa 15 poena predvodio Džordan Hamilton.

Darušafaka je uspela da savlada Bujukčekmedže na svom parketu rezultatom 75:47.

Izabranici Dejvida Blata su bili veoma nezainteresovani u prvom poluvremenu, pa se to videlo i u rezultatu jer je Bujukčekmedže prvo poluvreme završio sa tri poena prednosti.

Slično se nastavlja i u trećoj četvrtini, ali je jedan tajm aut bivšeg trenera Klivlend Kevalirsa sve promenio. Od tog trenutka Dačka igra mnogo bolju odbranu pa su na kraju ubedljivo pobedili što se i očekivalo protiv skromnog Bujukčekmedžea.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Džahuan Džonson sa 18 poena, Džejms Bel je imao 13. Evaldas Kairis je bio najbolji kod Bujukčekmedžea sa 11 poena.

Bešiktaš je pobedom protiv Gazijantepa 69:62 zadržao drugo mesto na tabeli.

Istanbulski crno-beli su bolje započeli meč od ekipe koju od nedavno predvodi Nenad Marković. Na poluvremenu je Bešiktaš vodio 12 razlike, ali je serijom 9:2 u trećem periodu Gazijantep ipak uspeo da uhvati rezultatski priključak.

Bešiktašu je utakmicu dodano zakomplikovao Mark Lajons koji je ekipu Gazijantepa doveo na samo jedan poen zaostatka u četvrtom periodu. Crno-beli su međutim odbili taj nalet protivnika trojkom Džana Mutafa, pa je Bešiktaš ipak zadržao prednost do kraja i slavio 69:62.

U nedelju se sastaju Banvit – Istanbul, Fenerbahče – Ješilgiresun i Eskišehir – Trabzon, a u ponedeljak deseto kolo zatvaraju Sakarija i Efes. Sve utakmice moći ćete da pratite na kanalima Sport Kluba.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.