Efes preboleo Zvezdu, Štimac briljirao

Turkey TBL 11. dec 201718:58 > 19:00
Turkish Airlines EuroLeague

U poslednjem meču desetog kola Prvenstva Turske Anadolu Efes je slavio protiv Sakarije rezultatom 83:68. Bivši srpski reprezentativac Vladimir Štimac je bio najefikasniji na ovom meču sa 23 poena.

Pred Efesom je bila jedna od najboljih odbrana u Turskoj, ali je ta defanzivna snaga Sakarije znatno oslabljena velikim brojem ličnih grešaka. Sve je bio faul u prvom poluvremenu pa su čak četvorica igrača gostujuće ekipe brzo napravili po tri faula.

Tim Velimira Perasovića je do poluvremena napravio dvocifrenu razliku, a kako Sakarija nije mogla da igra ozbiljniju odbranu Efes je samo uvećavao vođstvo.

Najefikasniji u istanbulskom timu je bio Vladimir Štimac sa 23 poena, imao je i 9 skokova, dok je briljirao takođe i Džoš Adams koji je dodao 18 poena.

U Sakariji je svoje minute odlično iskoristio bivši igrač Mege Nikola Janković, postigavši 16 poena, a Lazerik Džons ga je pratio sa 14.

Efes je ovako osvario sedmi trijumf u turskoj ligi, dok Sakarija ima pet pobeda i pet poraza. Turski predstavnik će u Evroligi u petak dočekati Baskoniju.

Pogledajte rezultate i tabelu turskog prvenstva posle kompletiranog desetog kola.