Banvit u derbiju bolji od Darušafake

Turkey TBL 16. dec 201719:02 > 19:12
Getty Images/Sebastian Borowski

U 11. kolu košarkaškog prvenstva Turske Banvit je savladao Darušafaku rezultatom 68:64. Tim Saše Filipovskog tako je ostvario petu pobedu u prvenstvu dok je Dačka pribeležila peti poraz.

Tim Dejvida Bleta je bio bolji posebno u drugom i početkom trećeg perioda, kada je uspeo i da se rezultatski odvoji. U trećoj četvrtini je Darušafaka vodila čak i 12 razlike ali Banvit uspeva da se vrati, najviše zahvaljujući plejmejkeru Toniju Tejloru i centru Damjanu Kuligu.

U poslednjoj deonici Darušafaka ne može da pronađe raspoložene igrače, nastavljaju se problemi u organizaciji napada pa Banvit uspeva da potpuno preokrene utakmicu i da dođe do trijumfa.

Najbolji kod tima iz Bandirme je bio Tejlor sa 13 poena, Gašper Vidmar je imao 11 dok je Anđelo Kalojaro uz isti broj poena imao i 11 skokova.

U timu Darušafake prednjačio je Džahuan Džonson sa 19 poena i 10 skokova, aSkoti Vilbekin je otsao na svega 10.

Uzbudljiv je bio duel i dve ekipe sa začelja tabele. Trabzon i Bujukčekmedže su igrali čak dva produžetka, da bi na kraju dobio gostujući tim iz Istanbula.

Trabzon je vodio tokom većeg dela utakmice jer ih je dobro služio šut za tri, ali nikako nisu uspeli da naprave bitniju razliku. Na nešto više od tri minuta pre kraja delovalo je kao da imaju pobedu u džepu međutim gosti su posle tajm auta uspeli da se oporave. U poslednja tri minuta Trabzon nije postigao ni koš, a u poslednji napad je Bujukčekmedže ušao sa dva poena zaostatka. Posle ofanizvnog skoka Vlad Moldovanu je fauliran te je Rumun sa dva realizovana slobodna bacanja odveo utakmicu u produžetke.

U prvom produžetku nije bilo pobednika, da bi u drugom meč prelomili Moldovanu i Brajs Tejlor. Rezultat je na kraju bio 113:105.

U pobedničkom timu je najbolji bio Brejsi Rajt sa 27 poena, a Irving Voker je imao poen manje. Najefikasniji kod Trabzona je bio Kejleb Grin sa 25 poena i 11 skokova, dok je bivši igrač Ikokee Bredli Heslip ubacio 21 poen.

Sakarija je na domaćem parketu produžila agoniju ekipe Gazijantepa. Tim koji predvodi Nenad Marković poražen je na gostovanju rezultatom 79:57.

Najbolja odbrana turske lige je već u prvoj četvrtini napravila dvocifrenu razliku jer su meč počeli sa serijom 10:0. Do kraja te četvrtine je Sakarija održavala prednost da bi do poluvremena bilo i plus 20.

Ništa se bitnije nije promenilo u toj utakmici pa je Sakarija rutinski završila tu utakmicu i slavila rezultatom 79:57.

Nejtan But i Si Džej Heris su kod pobedničkog tabora bili najefikasniji sa po 16 poena, dok je srpski košarkaš Nikola Janković nastavio sa dobrom formom. On je za 17 minuta dao devet poena i imao je šest skokova.

U timu Gazijantepa 16 poena je imao najbolji igrač te ekipe Mark Lajons.

Pogledajte tabelu i rezultate turske lige.