Kenedi Karšijaki obezbedio opstanak

Turkey TBL 4. maj 201822:26 > 22:38
SK

Košarkaši Karšijake slavili su u prvom meču 28. kola Superlige Turske protiv Saharije 88:80 i na taj način osigurali opstanak.

Domaćin je odlično odigrao prve tri četvrtine, posle kojih je imao prednost od 12 poena. Međutim, u poslednjih 10 minuta umalo da sve prospu. Sakarija je na kraju došla do minusa od samo dva poena (82:80), ali je Karšijaka do kraja vezala šest pogođenih slobodnih bacanja, svih šest Dominik Vejn Voters, koji je meč završio sa 17 poena.

Ipak, najbolji kod pobednika bio je Dejvid Kenedi sa 24 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Marko Banić je postigao 10 pogodaka. Na drugoj strani najefikasniji bio je Lazerik Džons sa 17 poena.

Karšijaka je deveta sa skorom 11-17 i ima tri pobede više od Gacijantepa prvog u zoni ispadanja, a pošto ima bolji međuskor obezbedila je opstanak. Isto tako nema šanse za plej-of jer osmi Eskišehir beži tri trijumfa, dok je Sakarija treća sa 14-14.