TBL: Trijumfi Bujukčekmedžea i Efesa, Štimac 4p

Turkey TBL 9. maj 201821:40 > 21:42
Turkish Airlines EuroLeague

U pretposlednjem kolu turske košarkaške lige, danas su odigrana četiri meča, a važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je ekipa Bujukčekmedžea.

Bujukčekmedže je zabeležio jako važnu pobedu u borbi za opstanak protiv Ušaka, koji je ovim porazom i matematički ispao iz turske Superlige i od naredne sezone će igrati u nižem rangu takmičenja. Gosti su slavili rezultatom 101:74, pošto su pobedili u svakoj četvrtini, a najubedljiviji su bili u poslednjoj, koju su dobili sa 20 poena razlike. Najeifkasniji u pobedničkim redovima bio je Ilkan Karaman sa 24 poena, na šta je dodao i 11 skokova, a Irving Voker je postigao 21 uz 5 asistencija. U redovima Ušaka, Džeki Karmajkl je upisao 24 poena.

Darušafaka je zabeležila ubedljivu pobedu na gostovanju protiv Ješilgiresuna rezultatom 96:71. Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, jer je tim Dejvida Blata već prvu četvrtina rešili u svoju korist rezultatom 31:16, a kasnije je samo povećavala svoju prednost. Kod domaćina, partiju vrednu pomena pružio je jedino Devon Džeferson, koji je upisao 17 poena, a Tadija Dragićević je dodao 4. Na drugoj strani Vilijam Kamings je postigao 16, a Džedžuan Džonson 15 poena. Najbolji igrač gostiju, Skoti Vilbekin igrao je samo 6 minuta, i za to vreme ubacio 7 poena. Ovim trijumfom, Darušafaka je izbila na četvrto mesto na tabeli, dok je Giresun ovim porazom otežao sebi poziciju u borbi za opstanak pred poslednje kolo.

Efes je savladao Gazijantep na svom terenu rezulatatom 94:87, čime se probio na treću poziciju na tabeli, dok je Gazijantep ostao u zoni ispadanja, sa identičnim brojem bodova kao Ješilgiresun i Trabzon, koji doduše tek treba da odigra svoj meč 29. kola. Gosti su u Istanbulu sjajno otvorili meč i vodili nakon prve četvrtine sa 29:22. Gazijantep je imao prednost i na poluvremenu, da bi Efes sjajnom igrom u trećem periodu napravio preokret, koji je kasnije uspeo da pretvori u pobedu. Brok Motum je predvodio domaćina sa 25 poena, a odličan je bio i Krunoslav Simon koji je postigao 20. Srpski centar Vladmir Štimac meč je završio sa četiri poena.

Na drugoj strani, Gazijantepu nisu pomogla ni 25 poena Šona Armanda, dok je bivši igrač Partizana Patrik Miler ubacio 20.

U meču koji nije imao veliki rezultatski značaj, jer se obe ekipe nalaze u sredini tabele, Karšijaka je savladala Istanbul na gostovanju sa 81:77. Tim Aleksandra Trifunovića stigao je do 11-og trijumfa u sezoni, i upravo je prestigao svog današnjeg rivala na 10-om mestu na tabeli. Dejvid Kenedi je postigao 21 poen za Karšijaku, dok je Erik Bakner za domaćina ubacio 18.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.