Košarka

14.10.2018 | 17.20

Veseli i Kalinić za novu pobedu Fenera

Fenerbahçe SK

Košarkaši Fenerbahčea zabeležili su drugu pobedu u turskom šampionatu. Izabranici Željka Obradovića savladali su u gostima Turk Telekom sa 80:72.

Nikola Kalinić

Turkish Airlines EuroLeague

Veliki otpor pružili su domaći u prve dve četvrtine, pa su posle 20 minuta vodili sa 37:31. Samo devet poena postigli su košarkaši Fenera u drugom periodu, pošto su promašili isuviše otvorenih šuteva.

Tim Željka Obradovića se u nastavku čvršće branio, bolji je bio u tranziciji, pa je uspostavio kontrolu i došao do pobede.

U žuto-crnom dresu najefikasniji je bio Jan Veseli sa 16 poena, 6 skokova i asistenciju. Nikola Kalinić je zabeležio 13 poena, uz 4 skoka i 6 asistencija, a Marko Gudurić je imao 9 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

U poraženom dresu istakao se Vladimir Štimac sa 19 poena i 10 skokova.

veljko v

Da ne preteram, ali ovakav sudijski kriterijum u IV četvrtini mi nije baš najjasniji! Zna se u čiju korist.....

Odgovori 0 1

Višća za goleadu Bašakšehira, Fener sad treći

Drugoplasirani tim šampionata Turske Bašakšehir ubedljivo je savladao tim Malatje sa 4:1, dok je Fenerbahče kao gost bio bolji od Gazijantepa 2:0 u 18. kolu Superlige.

Pešić bolji od Obradovića u Istanbulu

Košarkaši Barselone slavili su na gostovanju Fenerbahčeu u Istanbulu gde su do pobede došli rezultatom 80:74.

Aleksić strelac, remi Bašakšehira sa trećeligašem

Fudbaleri Bašakšehira neprijatno su iznenadili svoje navijače i u prvoj utakmici osmine finala Kupa Turske odigrali su nerešeno protiv trećeligaša Kirklaerlispora - 1:1.

Slukas "kecmanovski" sa tri četvrtine terena (VIDEO)

Na isteku prve četvrtine grčki bek Kostas Slukas postigao je fantastičan pogodak za svoj Fenerbahče protiv Olimpijakosa, a sve fanove iz regiona koš podseća na 'onaj' postignut 2010. godine...