Efes siguran, Galata pala posle produžetka

Turkey TBL 18. nov 201820:20 > 20:21
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Bujukčekmedže na gostovanju u sedmom kolu turske Superlige rezultatom 90:72.

Evroligaš iz Istanbula je meč rešio u trećoj deonici koju je dobio 29:14 i sa +23 ušao u poslednji kvartal.

Najzaslužniji za trijumf ekipe Ergina Atamana bio je Rodrig Bobua sa 16 poena. Brok Motum je ubacio 13, uz šest skokova, a Sanli je imao 12 i sedam uhvaćenih lopti. Vasilije Micić je za devet minuta imao šest poena i tri dodavanja.

Kod domaćih, Vilijams je imao 18 poena i fantastičnih 17 skokova, a Eldridž i Bajkan po 17 poena.

Efes je sada treći na tabeli sa 7-2. Bujukčekmedže je deveti sa 3-4.

Galatasaraj, rival Crvene zvezde u Evrokupu, poražen je kod kuće od Afjona posle produžetka 103:98.

Posle 40 minuta bilo je 91:91, ali su gosti zaigrali bolje u dodatnom periodu i zasluženo slavili.

Kod pobednika, Elegar je imao 22 poena, a Mekgi 21, dok je u redovima Galate Hejs bio najefikasniji sa 19. Poen manje dao je Ogast.

Oba tima sada imaju skor 2-4 i zauzimaju 12. i 13. mesto na tabeli.

Darušafaka je na svom terenu savladala Istanbul sa 93:65. Prvi deo igre bio je izjednačen, a domaći tim je na odmor otišao sa četiri poena prednosti.

Međutim, u trećem kvartalu Darušafaka je napravila osetnu razliku, najviše zahvaljujući visokim procentima šuta, koju je održavala sve do kraja susreta.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Kartal sa 15 poena i pet asistencija, dok su Džeremi Evans i Majkl Erik dodali po 12. U timu Istanbula, Semih Erden i Mehmet Jamur upisali su po 16 poena, dok je Luka Babić ubacio šest uz deset skokova i dve asistencije.

Aktuelni šampion Evrokupa je tako došao do tek druge pobede u prvenstvu i sada je 11. na tabeli dok je Istanbul upisao i peti poraz i on je poslednji.

Duel Gacijentepa i Bešiktaša pripao je domaćima 63:56.