Markovićev Gazijantep na mišiće protiv Bahčešehira

Turkey TBL 6. dec 201818:53 > 19:02
fiba.basketball

Gazijantep je savladao ekipu Bahčešehira u devetom kolu turske koašrakaške Superlige rezultatom 65:63.

Tim Nene Markovića je napravio ključnu prednost u toku druge četvrtine kada su imali seriju 16:3. Tako je ekipa Gazijantepa otišla na čak +13 na poluvremenu. To je bila dovoljna zaliha da se dobije meč, mada su na kraju gosti zapretili Gazijantepu i čak su mogli do preokreta.

Gazijantep je ostao bez koša u poslednja dva minuta te je prokockao prenost od +11. Bahčešehir je uspeo da napravi seriju 9:0 i da se spusti na minus dva kada je Di Džej Vajt promašio drugo slobodno bacanje na pet sekundi do kraja. Gazijantep je tada zadržao loptu i došao do pobede.

Marko Tomas je bio najefikasniji kod pobednika sa 16 poena, dok je Endi Rautins bio najbolji kod Bahčešehira sa 21 poenom.